Jump to content

СТЪПКИ


Recommended Posts

СТЪПКИ

Жадувах за Тебе. През тебе трябваше да мина, за да достигна до Тебе – Ти даваше полет на моите крила, ти сковаваше моите нозе – Ти и ти, безкрайна радост и безкрайно разочарование – Ти и ти, безкрайна красота и безкраен хаос.

През тебе трябваше да мина, за да достигна до Тебе, – ти и Ти, Любов, си само Една.

*

* *

Търсех свободата. Железни окови звънтяха на нозете ми. – Призовах небето, призовах звездите, призовах всички, които се наричаха свободни, да снемат оковите от моите нозе. – Оковите се вплитаха по-здраво, по-зловещо звънтеше тяхната песен.

Призовах най-после и Тебе. Царствената Ти осанка смути моите окови. Благият Ти поглед ги разтопи, превърна в безценни камъни, и направи от тях диадема за моето чело.

Любов, това направи Ти.

*

* *

Камъчето малко ми прошепна: Стоя тук заради нея. Тя ме тук постави. Тя майчински бди над мене Тя ме готви за друг живот Тя ме тук постави, Тя ще ме отмени. Тя, Любовта.

*

* *

Ти никога не спиш. От векове работиш ден и нощ – садиш, отглеждаш, насърчаваш. Умората на Теб е неизвестна. При Твоята почивка мракът би нахлул. А Ти, Любов, си светлина. – Ти никога не спиш.

Красив е Твоя път, Любов. Красив е, защото е път. – В света почивка няма. В почивката няма красота. И най-хубавата местност ще разгледаш ден, два, пет и тя ще ти омръзне.

Богатство има в Теб, Любов, богатство от картини, защото си път.

Пътят е красив, но без пътник, пътя няма, кой да види. – Пътникът върви, и всяка стъпка нови мирове разкрива, нови красоти.

Красив е Твоят път, Любов. – Красив, защото е път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...