Jump to content

ЗАГАДЪЧНИ ЯВЛЕНИЯ


Recommended Posts

ЗАГАДЪЧНИ ЯВЛЕНИЯ

Изгубената банкнота

Г-н Д. П. от Кюстендил разказва:

— Дълго време дирих шест банкноти по 50 лева, които съм турил в една книга в библиотеката си, но не можах да ги намеря.

Една сутрин едно от децата ми казва:

— Тате, сънувах, че банкнотите ги намерихме в книгата „Тартюф", на 68 стр.

Веднага потърсихме тая книга и точно на 68 стр. намерихме банкнотите.

Съобщение чрез сън

Г-н Хр. П. съобщава следното:

— През 1890 г. бях учител в с. Янък Балабанлий, Карнобатско. Сънувам една нощ, че гръмнах с пушка на една гургулица, която бе кацнала на едно сухо дърво. В това време се яви брат ми и ми каза: „Недей плака, аз съм жив. Не съм умрял, не съм убит". Аз плачех и се събудих с плач.

Разправих съня на жена си. Тя ми каза:

— То е сън. Какво си седнал да вярваш в сънища!

До съмване не спах. Сутринта тръгвам към училище. Видяха ме селяни замислен и ме попитаха, защо съм тъжен. Разказах им съня си. Те пак ме успокояваха. Дойде пощата от Карнобат. Донесоха ми писмо с черно на ъглите. Писмото беше от с. Оряховица, Старозагорско. Съобщаваха ми, че брат ми починал. Той починал 1-2 дена по-рано.

Предупреждение

Г-жа Е. има плетачно ателие в София. Тя разказва следното:

През един летен ден на 1936 г. към 4 ч. след обяд, работейки в ателието си, тя видяла баща си, който живее в Самоков, да влиза през вратата, но бил с много окъсани дрехи. Той й казал:

— На нищо не се качвай!

След тия думи тя се приготвила да го попита защо, но баща й изчезнал.

Към 7-8 ч. вечерта същия ден се явила силна буря над София. По това време дошъл мъж й с велосипед да я вземе, за да си отидат по-бързо. Возейки се двамата с голяма бързина, почти насред пътя, велосипедът се счупил на две половини. Те паднали. Тя се контузила тъй силно, че 1-2 дена била ни жива, ни мъртва, в безсъзнание. След оздравяването си тя си спомнила видението и предупреждението на баща си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...