Jump to content

13_5 АВРААМ, БОГАТИЯТ И БЕДНИЯТ ЛАЗАР


Recommended Posts

АВРААМ, БОГАТИЯТ И БЕДНИЯТ ЛАЗАР

Кой е отец Авраам? Той представя разумните хора. Те се отличават от неразумните по своите принципи. Разумните са хора на мира и на Любовта, а неразумните – на размирието и убийствата. Разумните казват: “Ние можем да ви помагаме и съчувстваме, можем да бъдем между вас, но не можем да служим на вашите методи и разбирания”… Нека всички българи си кажат: “Да заработим с общи усилия, да побратимим труда си!” Нека всеки има своя къща, свой дюкян, своя нива, но да сподели печалбата си по братски с всички, които са работили заедно. При това положение щеше ли да има бедни? Идеята за братство и равенство ще се приложи, когато хората дойдат до вътрешното съзнание, че са братя. Това не се постига с външни закони, но чрез законите на една висша култура. Това е културата на Авраама, в лоното на когото влезе бедният Лазар. Докато живее в ограничителните условия на богатия, човек не може да изпълнява Божиите закони…

 

Авраам отговори на богатия: “Има начин, чрез който и ти можеш да излезеш от мястото на мъчението.” Кой е този начин? – Мъчението и страданието. Ще се мъчиш и ще страдаш, докато научиш уроците на съвременната култура. След това ще дойдеш при мене. Това, което казват евангелските проповедници и православните свещеници за мъчението, не е вярно. Според тях човек ще се мъчи в ада толкова години, колкото време е нужно за изпаряване на водата от океана, като се изпарява всяка година по една капка. Кой проповедник или свещеник е чул това от Господа? Чии думи са тези? Знае ли някой какво наказание е определил Бог за грешниците? На Земята има закони, по които съдят хората. Тогава по кой Божествен закон осъдихте грешниците на толкова милиони години? Божият закон гласи: докато се противиш на Божията воля, докато не приемеш Любовта в себе си, ще страдаш. В който момент приемеш Любовта в себе си, Бог ще те прости и страданието ще те напусне. Опитай този закон. Признай в себе си, че Бог е Любов, и ти ще излезеш от мястото на мъчението; ще почувстваш, че всички хора са твои братя. Следователно ако искаш да се разшириш, приеми Бога в себе си като Любов. Богатият казва на Авраама: “Отче Аврааме, прати Лазара при петимата ми братя да им засвидетелства, да не би да дойдат и те на това мъчително място.” Ако богатият прояви грижа към своите пет братя, не трябва ли и вие да помислите за своите петима братя? Вие сте тези петима братя и аз ви проповядвам: слушайте, братя, приемете Любовта, за да не бъдете и вие на онова мъчително място. Много от вас сте на мъчение като богатия. И когато той се обърна към Авраама с молба да изпрати Лазара да накваси гърлото му, Авраам каза: “Не мога да направя това.” Аз отивам по-далеч и казвам: аз съм готов не само да наквася гърлото ти, но и да ти подам ръката си и да ти кажа: “Вярваш ли в Бога?” – “Вярвам.” – “Готов ли си да се жертваш за брата си?” – “Готов съм.” – “Дай си ръката тогава!” Това може да стане в един ден, в една минута, но такава, в която енергията е толкова интензивна, че да се равнява на интензивността на 35-те милиона градуса топлина на Любовта. (99, с. 6 и 14)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...