Jump to content

Единство


Recommended Posts

„Да възлюбиш ближния като себе си!” Това не значи, да се слееш с ближния си. Тук няма

сливане. Не да му кажеш, както някои се изповядват: „Аз съм готов да ти стана роб.” - това не е

любов. Някой казва: „Аз съм готов да жертвам всичко за тебе.”, но и в жертвата не седи тази

любов. Тази любов с жертви не се откупва... Тези жертви са за тебе... Що ме ползва твоята

жертва... Жертвате само закон за изкупване на нашите грехове. (СИЛА И ЖИВОТ - ІV година - изд.

1922 г. София - 278).

Когато сродните души се слеят, идва единството и тогава външните противоречия изчезват,

тогава става сливане с Бога. Или по-точно казано, тези две Сродни души не се слива, но образуват

една система. Те не се обезличават. След това една душа ще се слее са друга, после с трета и т. н.,

най-сетне ще се слеят всички души и ще се образува космичния човек. Така сродните души като се

сливат по две и повече, ще станат едно цяло; без да се обезличават и ще станат мощна сила.

(АКОРДИРАНЕ НА ЧОВЕШКАТА ДУША - I том - 151).

Сродна душа е сбор от всички същества, които са те обичали, а другата - сбор от всички

души, които са обичали онези души, които образуват колективизацията на другата сродна

душа. Значи двете сродни души са сборност на души, затова са дава само 12 пъти да се

срещнат при благоприятни условия. Тогава те проявяват гениалност. (АКОРДИРАНЕ НА

ЧОВЕШКАТА ДУША - I том - 153).

Сродните души в развитието си слизат на Земята, при което ту едната се въплътява, ту

другата. Заедно вървят и си помагат една на друга. (АКОРДИРАНЕ НА ЧОВЕШКАТА ДУША - I том - 151).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...