Jump to content

7. РАБОТАТА НА УЧЕНИКА


Recommended Posts

7. РАБОТАТА НА УЧЕНИКА

Сестра Катя Грива не е ходила на работа, защото искала да бъде винаги при Учителя, да посещава лекциите и беседите. Обаче, Учителят не е бил доволен от това, че тя не работи и многократно й е казвал, че трябва да постъпи на работа. Но сестра Катя не е искала. Стигнало се до там, че няколко пъти Учителят й казал, че ако не тръгне на работа, Той няма да я приема. Тя пак не е желаела да работи, като мислела, че Учителят казва това само така. Обаче, Учителят когато я е виждал, започнал да й обръща гръб. Отначало тя помислила, че това е случайно, но един път, Той демонстративно й обърнал гръб и не си подал ръка, за да Му я целуне. Тогава тя разбрала, че Учителят сериозно иска от нея да тръгне на работа. Решила да постъпи на работа и била назначена за учителка по пеене в гр. Трън. Там тя се проявила добре и образувала хорове. Неделен ден, обаче, е искала да бъде в София на Изгрева при Учителя. Тогава, както ми казваше тя, криела се е от директора на училището, да не я види, че отива в София. Когато е отивала при Учителят, казвала Му е, как се е криела от директора си, да не я види, че заминава. Учителят по този повод й казал: "Не трябва да казваш: Да не ме види, а да казваш: Зло око да не види, защото, ако казваш: да не ме види, скъсяваш си живота". Когато след пенсионирането си сестра Катя получила пенсия, казваше ми, че е много благодарна на Учителя, че я е накарал да отиде да работи, защото имала препитание чрез пенсията си. Аз зная, че Учителят не е искал учениците Му да не работят, а ги е карал всички да отиват на работа. Ученикът трябва да работи в света и там да прилага наученото знание от Словото на Учителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...