Jump to content

17. БОМБАРДИРОВКИТЕ НАД СОФИЯ


Recommended Posts

17. БОМБАРДИРОВКИТЕ НАД СОФИЯ

Бяха започнали бомбардировките над София. Обикновено излизахме на екскурзия до малката горичка над Симеоново и там прекарвахме деня. Седнали сме на обед и аз предлагам на Учителя глава лук червен. Той си отряза половината. И после с моето ножче си режеше от червения лук и си ядеше. Питам Го, какво ли съдържа лука, за да ни го препоръчва: "Лукът е музикален. Тънката ципица на лука е тъпана на оркестъра. Лукът е за разпасани хора".

Друг път Катя Грива беше направила и носеше чеснов хайвер, от който ми намаза по филийките хляб. А в капачето на кутийката тя сложи от хайвера и ме прати да го занеса на Учителя. Той обядваше на камък при самата горичка. Като ме видя с Мария Тодорова, каза: "Браво, Димитринке!" А Учителят както ядеше вдигна поглед към мене и каза ми нещо с този поглед. Но то не може да се предаде с думи. Може би: "Хубаво, точно на време". Късно след обед тръгвахме обратно за София. Понякога Учителят оставаше да преспи в една стая в една селска къща, която братята бяха наели за пренощуване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...