Jump to content

8. Писмо от Нима Тенцинг написано от Дарджелинг на 1.май.1961 г.


Recommended Posts

8. Писмо от Нима Тенцинг написано от Дарджелинг на 1.май.1961 г.

„Мила Весела Величкова,

Благодаря ви много за вашето писмо и за носните кърпички. Аз бях много щастлива да ги получа. Аз съм щастлива, че имам една приятелка в такава далечна страна като България. Всички мои приятелки наистина ми завиждат за това приятелство и за тия кърпички, които вие ми изпратихте. Моя баща се завърна, обаче той отново ще тръгва. Този път ние имаме тренинг на момичетата от нашия курс. Това е първия път, когато момичета вече влизат, взимат участие в този курс и е много голямо вълнението. Жалко, че аз не мога да взема участие поради моите занимания. Както разбирате аз завършвам училище тази година. Ще трябва, имам много сериозни изпити, затова аз трябва да се посветя изцяло на моите училищни занимания. Наистина завиждам на моите другарки, които сега отиват. Желая да ви изпратя някои сувенири от Дарджилинг, но в момента аз съм в училище и когато отида вкъщи за ваканцията, ще ви изпратя от там. Както разбирате аз съм пансионерка тука в училището и идвам вкъщи само веднъж в месеца, но вие може да отговорите на това мое писмо на адреса на моя дом, защото всяка седмица някои от моите близки, приятели и роднини идват да ме видят в училище. По-късно аз ще ви пиша повече относно моето училище. Моята майка ви изпраща най-сърдечни благопожелания. Моята сестра е женена и тя не е при нас. Но аз се срещам с нея почти често и тя ви благодари за носната кърпичка.

С най-сърдечни поздрави, ваша Нима Тенцинг"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...