Jump to content

ІІІ.99. ВЪЛНАТА НА ЗЛОТО И ТЪРПЕНИЕТО


Recommended Posts

99. ВЪЛНАТА НА ЗЛОТО И ТЪРПЕНИЕТО

Веднъж на Изгрева пристига Магдалена и прави скандал на Учителя в салона преди беседа. Крещи и вика, и хули Учителя. Ние всички сме стреснати и не знаем какво да правим с нея. Няколко пъти Учителят бе ни спирал, за да не се справим физически с нея. Някои искаха да я набият. Учителят ги спря, като каза: „Тя е канал, през който изтича Злото на София и на Изгрева. Оставете я да си върши своята работа". Това го знаехме и го проверявахме много пъти. Но тази сутрин, преди беседа, когато ние пеехме в салона и когато Учителят влезна, тя Му направи скандал. Учителят нищо не каза. Изгледа я и напусна салона. По този начин бе отложена редовната беседа на Учителя. Тя не се състоя, защото Злото има също свое време да се изяви. Когато дойде времето на Злото, Учителят се отдръпваше, за да премине вълната на Злото. След време идваше времето на Доброто и времето на Съзиданието. А това бе времето на Словото.

 

Една сестра бе възмутена от дъното на душата си от поведението на Магдалена, че тя бе причината Учителят да не произнесе поредната си беседа в клас. Ядосана се приближава до Магдалена и й вика: „Учителят каза за тебе, че ти си канал и проводник на злото". Магдалена се усмихва и с гордост заявява: „Знам, че съм канал на злото. Но вие без мен не можете. Аз съм канал на злото, гдето вие го правите и след това аз трябва да го прекарвам през себе си. Моята служба е по-важна от вашата. Затова ще ме търпите и ще ме уважавате. Вижте как ме търпи и уважава Учителят". Да, ние всичко това видяхме и изтърпяхме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...