Jump to content

3.03. Богатството и болестта


Recommended Posts

3. Богатството и болестта

Сега, уважаеми приятели, ще разкажа един подобен случай с един друг фабрикант, богат човек от София, който също заболява с тежко заболяване. Лекарите в България и в Европа не могли да му помогнат да оздравее и при едно завръщане от Европа, някой негов близък го посъветвал, като му казва: „Върви при г-н Дънов, може той да ти помогне. На доста хора той помага. И разбира се за всеки човек, гдето се казва, може да е две пари лекарството, но да го знае." Той се озовава при Учителя, г-н Дънов и Му разказва за своето болезнено състояние, че не могат да му помогнат както лекарите в България, така и в Европа. И го моли: „Дали можете Вие да ми помогнете да оздравея?" Учителят му отговорил: „Разбира се. Ще можете да оздравеете и то веднага, само при едно условие." Фабрикантът запитва: „Какво е то?" „Цялото Ваше имущество да го преведете на наша сметка, на Братството, веднага сте здрав!" Той учудено и разбира се, с неохота от предложението на Учителя, Му казва: „Не може ли половината?" Учителят му отговаря: „Аз не лекувам наполовина, а 100 на сто. Цялото имущество, цялото Ваше състояние ще го преведете, веднага сте здрав 100% със забележка, ако това не стане, всичко това отново си е Ваше. Аз не предявявам никакво искане, без да има резултат." „Не може ли половината?" „Не може половината, приятелю. Цялото състояние и напълно здрав ще бъдете." Човекът така стои и си промислил и решил, че по-добре да си отиде и да си има своето състояние, парите, имотите и така се отдалечава. И така приключва срещата на Учителя с този, втория фабрикант от София. Не рачи да жертва богатството си за здраве и живот. Тук законът е важен, а не че Учителят му иска богатството, за да му го присвои. Не след дълго той почина, оставяйки пари и имот на наследниците. Животът на човека е най-безценното и неоценимо богатство от Живата природа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...