Jump to content

4.09. Пликът с парите


Recommended Posts

9. Пликът с парите

В младите си години се записах да следвам в чужбина инженерство, което не завърших по различни причини. Когато заминах, аз оставих една голяма сума пари при Учителя, да ги съхранява и да ми изпраща, когато стане нужда. Той караше Боян Боев да ми ги изпраща и аз ги получавах редовно. Но аз се завърнах и не завърших образованието си. Отивам при Учителя и Той ми казва: „Ако искаш, може да си вземеш всичките пари." Но аз не ги взех, защото нямах къде да ги държа. Освен това, беше ми някак неудобно. Отидох в чужбина, задължих Учителя, а сега се връщам, без да съм си взел диплома за образование, а искам да си взема парите обратно. Не върви тази работа. Минаха една, две години и парите останаха при Учителя. След като си замина Учителя и няколко месеца след това аз споделих с един брат, но съвсем случайно, че съм оставил при Учителя една сума, но сега не ми е удобно да отида и да ги търся. Ще ме уличат, че търся пари от Учителя. Този брат също случайно подхвърли, че при Боян Боев имало оставени пари от Учителя за някого си. Отивам при Боян Боев и така, плахо го запитвам, какви са тези пари, оставени при него. Боян Боев става и с висок глас казва: „Учителят остави този плик при мене и каза да ги дам на лицето, което дойде, за да си ги получи. Но не ми е казал името на това лице. Ха, сега да провериме." Боян бърка в плика, изважда едно листче и прочита: „Предайте тези пари на Илия Узунов. Те са негови." Аз стоя като гръмнат. Значи Учителят си заминава от физическия свят и преди това се сеща за мен, и лично оставя бележка, и предава парите на Боян, за да ми се предадат. Ако бяха останали тези пари, а те не бяха малко при онези пари, които намериха след заминаването Му, в Неговата стая, щяха да кажат, че са братски пари и нямаше да ми ги върнат. Брат Боев се смее. Аз мълча и сълзи се набират в очите ми. Аз плача. Учителят е Учител за всички, защото Божественият Дух и Духът в Учителя се проявява чрез множество, изявява се като един, а се проявява като множество за всички. Този основен закон го проверявахме многократно в Школата на Учителя чрез нашите опитности с Него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...