Jump to content

4.10. Търпението


Recommended Posts

10. Търпението

Всеки от нас имаше своите слабости и своите недостатъци. Някои от тях ги знаехме от самосебе си чрез постъпките си, а други ни ги бе посочил Учителят, с цел да работим върху тях и да се справим с тях. При други случаи Той ни задаваше задачи, които трябваше да ги разрешаваме. Тогава виждахме, че разрешаването на тези задачи води именно до това, за да разрешим онова, което не можехме да го правим. Така научавахме за онова, с което трябваше да се справим и преборим. Питам веднъж Учителя: „Учителю, как трябва да работим, та да развием търпението си?" Учителят ме изглежда изпитателно и казва: „Той, животът, ще те научи." И ето сега, цял живот уча това търпение. А това не са малко години. И през много неща минах и трябваше да се справям. Слава Богу, едно успях, друго не успях, но се движих напред. А можеше да постигна повече в този живот. Но толкова можах, толкова ми бяха силите, въпреки съдействието от Учителя през всичките тия години. Та търпението беше взаимно. Аз търпях несгодите, а животът търпеше мене и ме чакаше да се коригирам. А какво ли беше търпението на Учителя спрямо мене -мога само да гадая. Да ме чака толкоз години, да ми съдейства и подпомага, а аз едвам, едвам да прекрачвам едно след друго годишните времена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...