Jump to content

І.02.23. УЧИТЕЛЯТ ПЕТЪР ДЪНОВ ЗА „ОТКРОВЕНИЕТО", ЗА АНТИМИНСА И ЗА БОЖИИТЕ СЪДБИ НА РУСИЯ


Recommended Posts

23. УЧИТЕЛЯТ ПЕТЪР ДЪНОВ ЗА „ОТКРОВЕНИЕТО", ЗА АНТИМИНСА И ЗА БОЖИИТЕ СЪДБИ НА РУСИЯ

А какво е отношението на Учителя Дънов за „Откровението" ще видим в следващите редове. В „Призвание към народа ми - български синове на семейството славянско", дадено на 8.Х.1898 г. от Ангел Елохил, Ангел на завета Господен чрез Петър Дънов, четем следното:

„Това ме принуди да слеза отгоре помежду ви, да се застъпя изново, да изгладя и премахна адската омраза с братския вам род, който е положил безброй человечески жертви; той е Свята Русия, на която Бог е отредил велико бъдеще, да изпълни волята Му за ваша слава и славата на Неговото Царство. Ще приемете от нея дан като Мелхиседек от Авраама, който и благослови. Днешната сила и слава я вам дължи, такива са Божествените наредби: един сее, друг жъне, в края всички ще участвуват в Божието дело. Днес адската злоба се отстранява, ходът на работите взема друг вид, адските сили отстъпват в първите сили на бойното поле, нарушителите на Божия Мир ще бъдат наказани навсякъде и правдата Му ще се възстанови на земята. Царството, което ще да възстановя, не е царство на омраза, но на любов, повдигнете очите си и вижте, че светът е узряла жетва. В скоро време ще заверя верността на моите Божествени думи."

А Ангел Елохил е ръководител първо на българския народ и второ на целокупното славянство, во главе с Русия.

Така че възстановяване на дипломатическите отношения на 2.11.1896 г. е покръстването на престолонаследника Борис Іll, не е дипломатическа игра, а е акт на Ангел Елохил. (Виж „Изгревът", т. IV, стр. 25 - 41).

Тези събития са много драматични за България. И затова Учителят Дънов следи много отблизо събитията, според писмата, които днес притежаваме. За нас той ги следи отблизо и фактически той ги направлява, независимо от вироглавството и упорството на царе, императори, папи и патриарси. Ето защо той е написал една молитва за българския народ, на която е тук мястото да бъде поместена.

МОЛИТВА ЗА БЪЛГАРСКИЯ НАРОД

Дадена от Учителя през 1900 г.

1. Към Тебе отправям гласа си, Отче Святий и праведни, към Тебе, Който си подарител на всяка благост и милост, и който даваш живот и радост на Твоите деца.

2. Ти, Който ги утешаваш на всяко време.

Ти, Който ги избавяш от ръката на техните утеснители и им даваш духовна свобода.

3. Подари и на мене днес Твоята благодат и ми дай Твоята сила и мъдрост, която да ме ръководи и крепи да върша делото Ти, Отче мой и Господ мой.

4. Всяко добро даване идва от Тебе. Ти, Който си виделина на всички, Ти знаеш, че имам нужда от тебе, благослови ме, просвети ме, освети ме.

5. Дай да се събуди духът на този народ.

Да се обърне към тебе и да потърси Твоята помощ.

6. Господи, Боже мой, избави го от всичките му лоши водители, които го развращават.

7. Дай му учители и пастири според сърцето си, които да го ръководят в пътя на Истината.

8. Моля ти се, отхвърли това бреме, което лежи отгоре ни, Господи, прати повече виделина в сърцата ни. Научи ни пътищата Си.

9. Господи, Ти си чул, че Твоите пастири развращават Твоето паство. Ти си чул, че не ги водят на добри пасища.

10. Припомни обещанията Си. Прати работници в тази Твоя нива.

Прати мъже избрани и изпитани помежду тоя народ.

Господи, избави ги от тая духовна сиромашия.

11. Господи, посети владиците на този народ и виж що вършат, свести ги, защото са заспали.

Ти имаш сила, Ти имаш власт да сториш това. Защото чинът е свят.

12. Господи, Ти си научил що върши държавният глава на този народ, когото по милост си крепил.

Неговите подвластници всички са се развратили, станали са крадци и разбойници. Всички сеят семето на разврата. Те ми препятствуват винаги да посея нещо добро.

13. Господи, низрини ги вкупом, да се свестят и покаят от лошите си пътища.

14. Господи, да дойде Твоето Царство помежду нас.

Да се всели Твоят Дух помежду ни.

Стори ни добро според величието на милостта Си и ни избави зарад Името Си.

15. Бъди сега благословен Ти от мен, Господи, Царю мой.

Благословено да е Твоето Име сега и во веки.

Амин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...