Jump to content

42. БАРОМЕТЪРЪТ И ПРОМЯНА НА ВРЕМЕТО НА ИЗГРЕВА


Recommended Posts

42. БАРОМЕТЪРЪТ И ПРОМЯНА НА ВРЕМЕТО НА ИЗГРЕВА

На Изгрева всичко бе поставено на опит и наблюдение. Всеки от нас имаше лична съдба и карма, която трябваше да разрешава. Нашите взаимо­отношения в Школата също бяха предметно обучение за самите нас. Нашите отношения към Школата на Учителя бе съдба за нас. А Словото Му бе за нас и хляб и светлина.
А Той ни даваше съвсем обикновени задачи. Така на Изгрева бе напра­вена една метеорологична клетка и в нея бяха сложени онези уреди, които отчитаха данните за барометричното налягане, за влажността на въздуха, за температурата на въздуха и се вписваше в една тетрадка. После се правеше прогноза за времето и се отчиташе дали това се е сбъднало. По този начин се научавахме да съзираме онази връзка, която съществува между живота в нас с този на околната окръжаваща ни среда.

Така аз изисках веднъж от Боян Боев да ми изпрати едно указание за един барометър-камфоров, който си бях купила. Той го изпрати.

ПРОМЯНА НА ВРЕМЕТО

Упътване за камфоровия барометър

  1. Прозрачната течност предвещава ясно време.
  2. Мътната течност предвещава дъжд.
  3. Лед на дъното (високо налягане на атмосферата) - студ.
  4. Мътна течност с малко звездички - буря.
  5. Големи кичури - влажен въздух - облачно време, а зиме - сняг.
  6. Конци в горната част на течността - вятър.
  7. Кичурите, ако се издигат нагоре и остават там - вятър в горните слоеве на въздуха.
  8. Малки звездички зиме при ясно време - сняг на другия ден или на
    третия ден; а понякога - мъгла.
  9. Колкото повече се издига ледът, толкова по-голям ще бъде студът.
  10. Стрелките ако възкачват - вятър.

Забележително е това, че дори и посоката на вятъра се вижда ясно; гнездото на стрелките се образува винаги на тая страна на съда, отдето ще духа вятърът!

 

Изгрев, 1.октомври 1934 г.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...