Jump to content

БЕЗЛЮБИЕ


Recommended Posts

БЕЗЛЮБИЕ

Любовта е вътрешна връзка между частиците на живота. Ако тази връзка не функционира между частите на живота, той постепенно отслабва... Без любов животът се разпада на своите части. (ЦЕННОТО ИЗ КНИГАТА НА ВЕЛИКИЯ ЖИВОТ - изд. 1932 г. София - 224)

Адът не е нищо друго, освен безлюбие. Всяка мисъл, родена без любов; всяка дума, казана без любов; всяко нещо, направено без любов – носят за в бъдеще своя ад. (СВЕЩЕНИ ДУМИ НА УЧИТЕЛЯ - ІІ т. - 136)

В безлюбието ти искаш благото на всички хора да бъде само твое благо. В животните има такова нещо. (ПЪТ НА ЗАЗОРЯВАНЕ - 339)

Щом няма кой да го обича, това показва, че такъв човек се е откъснал от Божественото съзнание. (ЗА СЪДБА ДОЙДОХ - 7 лек. - 16)

„Дотегна ми да обичам!” Щом не обичаш, ще умреш. Който обича, той има живот в себе си. (КРАСОТАТА НА ДУШАТА - 113)

Ти искаш да го заставиш да те обича и казваш: „Аз те обичам и ти трябва да ме обичаш; ако не ме обичаш, аз ще те накарам да ме обичаш.” Туй насилие е зло. Другият индивид ще изхвърли от себе си тази енергия. Ако е човек, около него се образува особена аура, която създава известна дисхармония между тези две лица. (МОК – ІІІ г. 22 л. - 24)

Когато един човек не ни обича, той не ни е дал нищо. (СЪГЛАСУВАНЕ НА МИСЛИТЕ - 304)

Който не те обича, той изисква да му служиш. Щом искаш да ти служат, ти не Обичаш. (КРАСОТАТА НА ДУШАТА - 220)

Ако се оплакваш, че никой не те обича, казвам: Не те обичат, защото в тебе има мътна вода. (АБСОЛЮТНАТА ИСТИНА - 222)

Влезе ли в областта на безлюбието, той се изчерпва. (БОЖЕСТВЕНИТЕ УСЛОВИЯ - 6)

Не пуснем ли любовта да тече през нас, ще се родят болести, нещастия, които Бог после ще изправя чрез ред страдания. Затова казвам: Дайте ход на любовта свободно да се проявява! (ИЗГРЕВИТЕ НА СЛЪНЦЕТО - 22.03.1928 г. - 13)

Днес безлюбието е причина за болестите. Ако хората приемат любовта и я приложат, 99 % от болестите ще изчезнат. Ще остане само един процент от тях за научно изследване. (ОПОРНИ ТОЧКИ НА ЖИВОТА - 320)

Не можеш да бъдеш щастлив, докато окръжаващите живеят в безлюбие. (ВЕЧНОТО БЛАГО - 234)

Безлюбието се явява като естествено последствие на нечистотата в живота. (АБСОЛЮТНА ЧИСТОТА - изд. 1929 г. София - 18)

Чувате ли някой да се оплаква, че пари няма, здраве няма, приятели няма, ще знаете, че любовта не го е посетила още... Искате ли любовта да ви посети поне за един ден, станете слепи за погрешките на хората. (ДВИГАТЕЛИ В ЖИВОТА - 34)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...