Jump to content

Пътят на ученика


Recommended Posts

281 Пътят на ученика.

Пътят на ученика минава през най-големи мъчнотии, които той трябва да преодолее. Затова трябва да имате самоувереност и да си помагате взаимно. Трябва абсолютно да вярвате в този окултен закон – в него няма изключение, той е жив закон и всички, които са били преди вас, са работили и са опитали това. И вие ще опитате тази самоувереност, ще видите. Затова никакво обезсърчение да няма. Ще минете през различни мъчнотии и препятствия, но това са второстепенни неща. Аз ги считам за едно благо, макар и да са неприятни в Живота. Също така могат да ви се дадат и някои изпити и ако не сте подготвени, като ви се даде един изпит, може да ви изхвръкне мозъка из главата. В окултизма, в Школата има такива изпити, ще ви изпитат. Аз съм ви казвал, че в окултизма има такива привидни изпити и с тях ще видят кой има убеждение и кой не. В старо време в тези Окултни Братства често са правили опит да видят дали някой ученик е смел: ще му дадат един водач, ще му превържат очите, далеч някъде ще го оставят сам и като му отвържат очите, той ще види наоколо си все хора с маски и със светли ножове, които се приближават към него. Ако той е страхлив, ще хукне да бяга, а ако той остане на мястото си, тези маски ще дойдат, един ще го мушне с ножа, но този нож е книжен. Важно е какво ще преживеете в този момент. И аз често гледам, че вие бягате от тези книжни ножове. Не, ще чакате този книжен нож да се забие с всичката си сила. И затова в Писанието се казва: “Всичко, което се случи на онези, които любят Бога, е за добро”.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...