Jump to content

Метод за предаване на мисълта


Recommended Posts

398Метод за предаване на мисълта.

Най-първо, за да мога да мисля за когото и да е от вас, трябва да имам представа за лицето и за фигурата ви. Трябва да си ви представя в ума си в миниатюр, да ви държа там малко време като едно микроскопично човече, съотношението на което да е напълно еднакво с вашия образ, докато напълно оживеете в ума ми. Колкото вашият образ става по-жив, толкова и мисълта ми за вас е по-силна. Следователно докато не оживеете в ума ми, не мога да мисля за вас. След това ще проектирам своята мисъл към вас. И обратно: ако пък вие мислите за мен, по същия начин ще си представите моя образ в една микроскопическа форма в ума си, за да се образува връзка между мен и вас. Когато тази връзка е вече създадена, мисълта може да се предава. Мисълта, която съм проектирал към едного от вас, могат да я схванат и всички останали. Мисълта върви вълнообразно по права линия, като същевременно се и разширява, поради което мнозина могат да я схванат. Но онзи, към когото е отправена, ще я възприеме най-ясно и интензивно, а другите – по-слабо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...