Jump to content

Основната мисъл в Живота


Recommended Posts

415 Основната мисъл в Живота.

Коя е основната мисъл в Живота? – Ще кажете, че основната мисъл е Бог. Не, при сегашното състояние на човека на Земята основната мисъл не е Бог. Туй не е отричане на Бога, но казвам: основната мисъл, която трябва да ви занимава, това е мисълта за Вярата, а тя носи в себе си Знание. Вие ще намерите Бога само по Пътя на Знанието. Аз не говоря за обикновеното знание, но за Знанието, което хвърля Светлина в умовете на хората и ги просвещава. За отвлечените идеи се изисква по-голяма Светлина, по-голямо Знание. Вие трябва да имате знания. Но да прочетеш една книга, това не е знание, това е помнене. Знанието е резултат на човешкия ум, който трябва да роди нещо от себе си. Умът на човека трябва да се запали, т. е. сам по себе си трябва да дава Светлина на човешката душа. Най-първо ви е необходимо Знанието, което от старо време още наричат Знание на Разумното сърце. Аз и друг път съм ви говорил, че ви трябва един ум не обикновен, какъвто и животните имат, но разумен ум. Обикновеният ум не разрешава нещата в Природата. А това разумно Знание, за което ви говоря, се добива по пътя на опитностите и по пътя на дълбоко размишление и вглъбяване, концентриране в себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...