Jump to content

Вътрешното знание


Recommended Posts

947 Вътрешното знание.

Задачата на ученика е да се домогне до вътрешното знание, с което се разрешават всички въпроси. Аз не говоря само за знанието на официалната наука, която има отношение главно към физическия свят. Аз имам предвид онова знание, което търси крайните резултати на нещата, което има отношение към малкия и големия свят. Каквито са отношенията на малкия свят към големия, такива са и отношенията на големия към малкия.

Любов без страдание не е Любов, знание без противоречие в ума не е знание. Животът се изявява в противоположностите, това е закон на Битието. Щом имаш противоречия, ти си в правия път. Сам ще разрешиш противоречията си, сам ще се домогнеш до вътрешното знание. Това, което сам си придобил, то ще те полза. Без външна помощ нищо не се постига, но ако и вие сами не работите, външната помощ нищо няма да ви ползва. Реалността е съчетание между една възможност и една невъзможност. Това е противоречие, но без него не може. Ако се явят две възможности, нищо не се постига. При всяко противоречие има два пътя: Пътя на Живота и Свободата и пътят на ограничението и смъртта. Първият от тях е правият път. Дето има големи противоречия, бъди последен; дето няма противоречия, бъди пръв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...