Jump to content

Recommended Posts

1923 г.

Аз преплувах морето и съм при вас - при цветята в Страната на слънцето! Но съм изморена.

Колко време съм се борила с вълните? Колко време съм се люшкала и попадала във въртопи и ями.

И как се измъкнах из тях?

Не е по силите на човека да преплува морето. Но Той, Великият Учител, е бил винаги с мен.

Аз не разбирах още Учителя. Гледах как той устроява живота на своите ученици и последователи, слушах беседите му, които ми звучаха като прекрасен концерт, но нещо в мен се бореше с вълните на морето. Сестра ми ме обнадеждаваше, като ми говореше за Страната на слънцето и времето летеше бързо .

Животът, който течеше край мен, бе като филм, в който участвувах, без да го разбирам. И може би затова, че беше единствен, многоочакван и неповторим, го

обикнах. Моят път беше определен отпреди векове и аз встъпвах в него с голямото съдействие и голямата светлина на Учителя.

Колко му благодаря сега, когато съм всред цветята в Страната на слънцето!

Сега аз съм лице срещу лице с моя любим Учител.

Но трябваше да преплувам морето.

А той неуморно продължаваше да насочва в новия път своите ученици и последователи, да работи за повдигане на тяхното съзнание съгласно законите на живата природа и според своите необикновени възможности и естество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...