Jump to content

Подаръкът


Recommended Posts

Подаръкът

03.06.1943 година – Изгрева – София.

След като получих заплатата си, пожелах да купя малък подарък на сестра Савка. Заедно с брат Христо избрахме един красив копринен шал за глава, във венециански стил. Към 5 часа следобяд, отидохме на Изгрева. Учителят беше седнал на пейката, по средата на поляната. Брат Боев за малко беше при него и си отиде. Аз казах:

– Учителю, искам да видя сестра Савка и да ѝ поднеса нещо.

Учителят се усмихна и ми каза да я потърся в стаята ѝ. Брат Христо остана при него на поляната, а аз тичешком отидох да търся сестра Савка. Почуках на вратата и на прозореца ѝ, но я нямаше. Върнах се на поляната и казах:

– Няма я, Учителю!

– Тогава потърси я при майка ѝ!

Отидох при майка ѝ, но и там я нямаше. Пак се върнах при Учителя и му казах:

– Учителю, искам да поднеса един скромен подарък на сестра Савка. Ако обичате, Вие ѝ го предайте!

– Хубаво! – каза той и го взе от ръцете ми.

На другия ден – неделя, с брат Христо бързахме да дойдем за беседата в 10 часа. Пред салона, сестра Савка излезе насреща ми засмяна, прегърна ме, целуна ме и каза:

– Много се радвам за това, че през ръката на Учителя ми поднесохте подаръка. Благодаря Ви, много е хубав! Благодарим Ви, с бати Ради, за билетите. Слушахме Ви в операта "Фиделио" от Бетховен, миналата вечер. Колко хубаво пяхте и колко е хубава ролята Ви!

Време беше вече за беседите. Учителят слизаше по стълбата отгоре. Влязохме в салона...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...