Jump to content

Пътуването се отлага


Recommended Posts

Пътуването се отлага

29.08.1943 год. – Изгрева – София

Снощи дойдоха при мен майката и бащата на двамата братя Янкови. Казаха, че утре искат да отидем заедно при Учителя, да си кажат "Довиждане", защото си заминават за Берлин. Куфарите били събрани и билетите бяха купени.

Всички заедно влязохме при Великия Учител. Той имаше особено изражение на лицето си. Майката, още като му целуваше ръка, каза:

– Учителю, дошли сме за малко, да ви кажем "Довиждане", защото си заминаваме за Берлин.

Учителят си затвори очите. Всички мълчахме. След известно време Той си отвори очите и каза:

– Рекох, вие няма да заминете за Берлин!

Майката възрази:

– Че как така, Учителю, ние си събрахме багажа, че и билетите си купихме!

Учителят мълчеше и спокойно я гледаше. Ние всички мълчахме. Майката повторно каза:

– Учителю, това, което Вие казвате, е невъзможно, защото Любчо трябва да се яви вече във филхармонията, на репетиция. И двамата имат работа там.

Учителят все мълчеше и гледаше пред себе си. Янко Янков каза:

– Е, стига! Щом Учителят казва..., но вие ще тръгнете, че ще видим! Ако трябва, пак ще дойдете тук!

Всички станахме прави. Аз първа целунах ръка на Учителя. След мен, г-жа Янкова. Двете първи излязохме от стаята. Отвън тя ми каза:

– Вие защо не се обадите? Как да не си заминем!

Аз я успокоих:

– Вие трябва да знаете, че Учителят казва само, каквото Бог му каже. Бог му каза това.

Всички слязохме в града. Като стигнахме до мостчето на улиците "Граф Игнатиев" и "Евлоги Георгиев", видяхме Любомир да тича срещу нас, размахвайки някакъв лист хартия. Беше телеграма от Берлин, от брата на г-жа Янкова. Съобщаваше, че апартаментът им е бил разрушен и изгорен, заедно с всичката покъщнина. Ето защо, те не отпътуваха за Берлин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...