Jump to content

13 Лещата за Йорданка от сестра Радка Левордашка


Recommended Posts

Лещата за Йорданка от сестра Радка Левордашка

Една събота отидох при Йорданка и занесох сготвена от майка ми леща. Като ме посрещна, тя каза: „Имам малко хляб, но ядене не съм готвила – и ето, манджата ми пристигна!“ Както винаги ми подаде книжка да прочета нещо. Казах ѝ, че мога да остана само 15 минути, защото отивам на много важно събрание и ще бъда заета целия следобед и утре целия ден. Йорданка ме разбра и каза: „Прочети страницата, която отвориш, за да се разрешат работите добре.“ Прочетох страницата и си тръгнах... Събранието беше профсъюзно, всичко се нареди както искахме.

Следващата седмица отидох в събота при Йорданка и тя с усмивка призна: „С твоята леща се нахранихме трима души – аз, Учителя и Влад Пашов. Слушай как стана. Сипах си една чиния от лещата и я сложих на масата, но тя така ухаеше..., в този момент Учителя ми каза: „Йорданке, я сипи и на мен от лещата.“ – Отговорих: „Добре!“ – и сипах една чиния и на него. Отидох до бюфета и си говоря: ха, да видим какъв хляб ще съберем, имаше парчета от изрезки хляб и си мисля: ще ги дробим, Учителю. В този момент се звъни на вратата, отворих и видях Влад Пашов – държи в ръката си един топъл хляб. Като го видях, се засмях и му рекох: „И хлябът пристигна! Ела да видиш какво ще ядем!“ Влад сподели: „Йорданке, нямах намерение да идвам, но като минавах през фурната, Учителя ми каза: „Я купи на Йорданка един хляб, че няма!“ – Ето, купих и ти го нося.“ – „Влез, сега ще се нагостим и тримата!“ – И така се нахранихме тримата“ – довърши тя. Аз ѝ казах: „Много хубаво сте направили“. – Тя ми отговори: „За света това е невероятно, но за нас е истина, на когото и да кажеш, ще помисли, че фантазираме, но за нас това е истина. Седнахме с Влад и така сладко се нахранихме! И те благословихме. Ние на тези неща не се учудвахме, знаехме, че Учителя винаги се грижи за нас. Ние бяхме честни в отношенията си един към друг и с пълна вяра във Всевишния и в нашия Учител. При обикновените хора това е невъзможно – и те се страхуват за утрешния ден.“ След този случай Йорданка при всяко мое посещение ми казваше: „Днес Учителя ми каза да ти разкажа този случай от живота му, прекаран във Варна.“ Тези случаи съм описала и ще ги прочетете в края в моята книга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...