Jump to content

6. До Нима Тенцинг Норгей


Recommended Posts

6. До Нима Тенцинг Норгей

8 април 1961 г.

„Мила Нима Норгей,

Много мило беше да получа писмо от дъщерята на г-н Тенцинг, докато баща й изпълнява негова любима задача в планината. Вашето писмо от 1 март ми донесе голяма радост и аз ви пиша това писмо, за да изразя моята признателна благодарност за вашата хубава идея да ми пишете от името на вашият баща. И тъй вече знаейки къде той се намира, аз ще бъда в състояние да го достигна с моята мисъл, когато се моля за моите приятели по целия свят. Бог да благослови неговите пътеки в планината и неговото завръщане у дома. И сега, мила Нима, позволете ми да имам удоволствието да ви приложа към настоящето две носни кърпички с оригинална българска национална бродерия, която аз ви изпращам като подарък за вас и на вашата сестра Пен Пен. Моля предайте моите поздрави на вашата уважаема майка и я целунете като й пожелаете добро щастие. Надявам се да получа подписа на вашия баща с по няколко реда с оригинални мисли и още веднъж ви благодаря за вашата любезност и ви пожелавам здраве и успех в живота и оставам ваша, мила Нима."

Искрено ваша: Весела Величкова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...