Jump to content

13. Тежкият съд


Recommended Posts

13. ТЕЖКИЯТ СЪД

Моите двама сина Светозар и Костадин, малки деца на 5-6 годинки, те двамата заедно с едно свое другарче отишли надвечер да играят на поляната под нашата къща. Там бяха построени няколко братски палатки. Децата влизали и излизали от палатките и така се гонили и играели там. По едно време намерили от някъде пирони и с тях хубаво надупчили една от палатките. Тя беше стара, гнила палатка и се оказа, че е на сестра Елена Андреева. След тази голяма пакост извършена от тях те биват строго порицани от някои братя и сестри. Скъсаната палатка трябвало да се заплати от нас. Когато научихме това ние се смутихме много. Грабнахме децата и ги заведохме при Учителя. Той да ги съди. Учителят разговарял известно време с тях и им разказал някаква приказка, след което ги пуснал да си отидат като им казал: „Други път да не правите вече така!“ След това се обърнал към ощетената сестра и й казал: „Сестра, рекох, Аз ще платя палатката!“ Тогава сестра Елена съвсем объркана и смутена, казала: „Тя не струва нищо, Учителю, че да я платите, тя беше стара палатка. Аз, Учителю, ще ушия нова“. Сестра Елена Андреева шиеше палатки на братята и сестрите. Аз измъчена и силно смутена от постъпката на децата ги прибрах вкъщи и строго ги наказах. Те плачеха и аз плачех заедно с тях. Неизмерима беше любовта на Учителя към всички. Със своето велико снизхождение Той беше винаги готов да прости и да поеме отговорността върху себе си.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...