Jump to content

26. Минералната вода


Recommended Posts

26. МИНЕРАЛНАТА ВОДА

Братството беше евакуирано в Мърчаево и още в първите дни след 14.1.1944 г. всички отидохме на минералният извор, който е на 45 минути пеша западно от селото. След като го разгледахме аз напълних един чайник с вода и тръгнахме да си отиваме. Групата с Учителя вървеше напред, а аз придружавах брат Боян Боев, който беше с болен крак, куцаше и трудно се движеше. Учителят спря Неговата група на едно място и дочака мен и Боян Боев да ги настигнем. Като пристигнахме при тях един брат попита Учителя дали тази вода е хубава. Учителят си подаде шепата и аз Му налях в нея малко от чайника. Той сръбна от нея, опита я и каза: „Водата е хубава“. После се обърна към мене: „Ангеле, всеки ден ще ми носиш вода от този извор!“ И на другия ден аз поех задачата. 9 месеца аз ходех всеки ден за вода. Накрая един ден преди да си тръгнем за София, връщайки се от извора с две дамаджани вода, срещам един селянин, който ми каза: „Абе ти тая вода, която я пренесе, ако я пуснеш, ще завлече цялото село!“ Искаше да каже, че съм пренесъл много вода. „Ами тази вода я нося девет месеца на ония, които я пият. Ако не бяха пили тая вода наистина селото ви щехме да го удавим с нея. Така, че ние ви спасихме мърчаевци да не се удавите.“ Селянина са смее: „Хайде де, ти отиде много на далече.“ „Да, тръгвам си и утре вече ни няма в Мърчаево. А вас ви оставяме мърчаевци да пиете от тази вода, та да бъдете живи и здрави.“ Така се разделихме, а като се върнахме в София аз през три дена пътувах до Мърчаево, за да нося вода за Учителя. Тази задача изпълнявах до последния ден на Учителя.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...