Jump to content

52. Прокудената


Recommended Posts

52. ПРОКУДЕНАТА

През лятото на 1937 г. както всяка година отидохме да летуваме на Рила с Учителя. Аз отидох с първата група с Учителя, за да подготвим лагера, а след това пристигнаха другите. Първите, които бяхме отишли помагахме на новодошлите да си построят палатките. Особено на сестрите, които не бяха сръчни в това отношение. След няколко дена пристига сестра Станка, която готвеше на Учителя и работеше в стола заедно със сестра Тодора. И аз бях този, когото те помолиха да им построи палатките. След като бяха построени сестра Тодора, която беше медиум ми каза, че духът я пращал при мене аз да я упътвам и да се занимавам с нея. Това положение мене ме малко озадачи, защото тя е женена, тя е семейна жена с четири деца и не е удобно да дружи с мене. Веднага отивам при Учителя и Му разказвам положението. Той ми каза така: „Хубаво, помагайте си. В Любовта няма престъпление. Прочети 13.глава от Посланието на апостол Павел към Коринтяните“. Прочетох аз и там пише, че Любовта е вечна и не отпада и живее вечно. Ами сега? И действително ние почнахме да дружим. Ето, че сестра Балтова, която не бе чела 13. глава от Посланието, но бе забелязала веднага нашата дружба, взима лист хартия и написва писмо в палатката си и описва какво е видяла. И това писмо се изпраща в София чрез онези, които прихождаха и отхождаха. Ето мъжът й и той пристига на Рила с голямата си дъщеря на 7-те езера. Направи скандал с жена си, почва да я бие и иска да я върне в София. Накрая отива при Учителя да се оплаква от мен и от жена си. Той му казал: „Веднага да си тръгваш за София, а Тодора ще остане на езерата“. Както да е, той си тръгнал и по пътя го заболял един зъб и като се върнал в София отишъл при зъболекар и го извадил. И така забравил заканата си, че като отиде ще го разкаже случая на вестникарите, за да го публикуват във вестниците. Но по-късно той изпълни и тази своя закана.
След като привършихме летуването и след като се прибрахме в София сестра Тодора продължи да се интересува от мене и поддържаше връзката си с мене. Мъжът й силно реагираше и с това се тури начало на една голяма драма. Той почна да я бие, да я гони, да я преследва и не й даваше мира. Тя беше принудена да напусне домът си, т.е. бараката си, която бе закупила със собствени средства и започна да ходи тук-там по сестрите в другите бараки да нощува. Но той като разбереше къде е нощувала ходеше и от там я гонеше и след това се караше с онези, които я бяха подслонили. Един ден той я среща и й казва: „Тодоро, ние с тебе изглежда няма да можем повече да живеем. Аз имам нужда от жена, затова да се разделим. Ами снеми дрехите, които съм ти купил и си върви където си щеш“. А това е зимно време. И действително той й взима дрехите и съвсем леко облечена отишла при Учителя и Му разказва цялата история и накрая заплакала. Отначало Учителят я посрещнал с усмивка, внимателно я изслушал и след като привършила разказа си, станал строг и започнал да й се кара като накрая казал: „Че ний това чакахме от него, да те изгони. Нали ти казах и по-рано, че не си на твоето място и на своята работа. Ти си войник, мобилизирана. Войникът като ги викат във войската той плаче ли за дрехи и юргани? Тук ще бъдеш на поста си с една шинела и толкоз. Наказвам те пет години без дом да бъдеш гонена и преследвана. Теб ти е било определено да работиш тука, а ти си закъсняла. Ти си болна и тъкмо сега ще оздравееш“.
И действително започна нейния труден път.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...