Jump to content

9. Неосъществената среща


Recommended Posts

9. НЕОСЪЩЕСТВЕНАТА СРЕЩА

През време на бомбардировките Учителят се евакуира при Темелко. Там я нямаше високата къща до ореха. Там имаше палатка, майка ми си беше построила с Ангел. И един ден отивам, искам да отида при Учителя, пък нещо отвътре ми вика, няма да можеш да се вредиш. А аз имам голяма интуиция, да знаеш, това си го имам. Аз съм и музикална и без музика не бих могла да живея. Отивам и викам на майка си: „Майко, решила съм да говоря с Учителя, ама то е 12 часа. Той е уморен вече. Ама какво ще Му кажа, срам ме е, майко“. А майка ми отговори: „Ама Той ще те разположи, майче“. Но като застана там Олга Славчева - дебелата и вика: „Я, на Тодор-гледача дъщерята, да се махне от тука, какво е застанала, ще говори с Учителя“. И аз отивам при майка ми и почвам да плача: „Пък, майко, Олга-дебелата, ме изпъди“. Майка ми пита: „Ще дойдеш ли на обед?“ „Няма да дойда на обед,
Олга ме изпъди, не можах да говоря с Учителя“, и отивам в палатката и Учителят това чува. Но преди това майка ми каза: „Недей да плачеш, майче, защото Учителят ще си отива вече на Изгрева. Минаха вече бомбардировките и ще си отидем и ще те заведа и ще говориш“. „Ти заведе сестра ми, мене не ме заведе да говоря с Учителя. Аз имам желание да свиря на цигулка.“ Тогава вече свирех, скърцах де, можех да свиря така долу-горе, щом съм била на 22 години. И Петърчо гледах тогава и по-късно се омъжих. Влизам в палатката, навила съм си с книжки косата и си викам: „Няма да ходя да ям там, ако ще и Учителят да е там. Но в това време Учителят вика: „Сестра Тодора, 13 души сме, а в палатката има човек“. Той не каза името ми или дъщеря ти. „Иди извикай да дойде да станем 14 души.“ Той ме вика, защото е трябвало сигурно да мина тоз живот, сигурно това ми е кармата, да се омъжа за Тошо-босия. Да, с Тошо ние сме били брат и сестра в поминалия живот и сме крали, затова ни събират. И като извикаха аз веднага станах. „Учителят те вика да ядеш.“ В тоя момент аз забравих, че съм плакала и застанах до масата. Казахме „Божията Любов“ молитвата и аз седнах и обядвах. Но забравих, че казах друго: „Ще отидем на Изгрева, ама Учителят може да не е жив!“ А майка ми каза: „Как може да говориш така за Учителя, че ще умре“, взе да ми се кара тя. Това говорехме под ореха вънка там след като Олга ме беше изпъдила. И така стана - умря, бе. Отидохме на Изгрева и майка ми забрави да ме заведе и Учителят почина. И така стана, че аз се омъжих за Тошо-босия. Не можах да говоря с Учителя. Нали Олга ме изпъди, после аз пророкувах, че Той ще почине. Той точно тогава се излъчвал. И Той е знаел какво правя аз. Той ме извика, за да ме утеши, че трябва да го мина тоз живот. Сигурно не е трябвало да ми говори, кой знае, може би нямало да Го послушам или такава ми е съдбата, да се омъжа за Тошо-босия. А майка ми кога се разведе с Тошо-гледача? Ами те живееха така с Ангел най-напред. Тя се разведе с Тодор, но после се омъжи за Ангел когато дойдоха 1945 г. комунистите. И Миката - Мария Тодорова нали живя с Борис Николов. Тия работи ги знам аз много добре. И те сключиха брак тогава. Щото те, майка ми и Ангел отишли и майка ми питала: „Учителю, да сключим ли брак с Ангел?“ Тя искаше да сключи ама Ангел не щеше. Ангел беше един от първите ученици на Учителя. Тя, майка ми го завъртя. Щото тя с четири деца пък ерген да вземе. Ами по-добре ерген, отколкото да разваля семейство, това е погрешно, нали така? Объркани работи. Хората ги объркват. А бяха тук при Учителя. Само го измъчваха. Какво Той преживя с нас.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...