Jump to content

8. КЪСИТЕ ГАЩЕТА


Recommended Posts

8. КЪСИТЕ ГАЩЕТА

Като студент 1936 г. въобще живеех в едно семейство близо до гората и не им помня имената, но се познавах с един младеж на средна възраст, казваше се Игнат, който беше едър и мускулест, силен, така и хоби му беше да ходи гол до кръста и въобще само по гащета така, къси гащета. Но един ден понеже сестрите се оплакали, че Игнат ходи полугол, тогава не беше прието така да се ходи разголен на публични места и Учителят го свива като му казал: „Ти да не смяташ, че си много силен". Така строго му го казал, че Игнат се разтрепери от страх. А действително е много силен. Но самия Игнат ми го разказа. Това го знам от Игнат тъй като Игнат беше ме помолил да се обадя на баща ми, а баща ми имаше празно място. Игнат ме помоли да пиша на баща ми дали е съгласен да си направи една стая, че няма къде да живее. Някаква барака. Беше си направил стая с мазе под нея. Солидна стая с мазе под нея и след време, когато баща ми реши да идва в София и зет ми каза, че ще събере от неговото село хора, които са на работа в София и да издигнат на това място къща, като построят другите стаи съобразно тази стая, която беше масивна. Аз живеех в съседство в едни комшии и баща ми плати му стаята и Игнат се съгласи, защото баща ми беше секретар в апелативния съд и знаеше законите, че местото взема къщата, а не къщата местото. И тогава му го плати. Има още много случки за разказване. Ще ги оставим за друг път.

Разказал: Велик Константинов

Записала: Марийка Марашлиева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...