Jump to content

8. ЗМИЯТА


Recommended Posts

8. ЗМИЯТА

Имало е и друг случай, той ми спаси живота, когато ме ухапа змията. Това беше през 1934 г., беше през лятото. Бяхме с Милка Джанкова се казваше, сега е Каменова. Ние дружехме с нея и отивахме двете сами на Витоша, на Бивака. Бях обута с гумени обущенца на бос крак, без чорапи. Отиваме полека, полека от Изгрева чак до Бивака. Тогава нямаше автобуси и отивахме пеш през гората, говорим си и си вървим. Взели сме си храна и отиваме на Бивака. Тогава имаше един брат Руси - гърбавичък, той живееше срещу Славчовата къща, до брат Пеню. Само той беше на Бивака и дякона - Симеон Арнаудов. Сутринта от пътя бяхме изпотени и отидохме при лешниците да се преоблечем. И като отивам в лещаците да се преоблека стъпих на нещо меко. По едно време нещо ми се размърда под крака и погледнах, на едно кълбо змия и аз съм стъпила на кълбото отгоре. Видях я как извади езичето си и ме клъцна точно по десния крак долу. И аз като погледнах, скочих и извиках: „Милке!" И змията като се размърда видях тоя зиг-заг, знака на пепелянката. „Милке, змия ме ухапа!" И тя като писна, ама повече от мене и толкова много се уплаши, че аз й казах: „Милке, знай, че в България няма умрял от змия човек, това да го знаеш." Понеже тя много се уплаши, затова го казах и след това съм паднала в безсъзнание и четири часа съм била в безсъзнание. Тогава дякона ме взел на ръце и ме сложили настрана, запалили огън и са горили местото с огън, където е ухапаното, за да махнат отровата, като са ме горили с ножче. Нищо не помня аз, нали съм била в безсъзнание. В това време казали на Милка: „Бягай в града и кажи на Славчо, който беше в града, че Надка я е ухапала змия и е в безсъзнание". Милка тръгва обратно към града, отива при брат ми, казва му и той взема д-р Ефремов с една кола през Драгалевци и идват горе при нас. В това време аз идвам в съзнание и помня, че така бяха над главата ми Тената, брата на брат Борис беше дошъл и дойде лекаря и аз се чудя защо са наведени над мене хората и той ми би една инжекция противозмийски серум в крака. Тената на ръце ме занесе до колата. В колата имаше две стомни с вода и докато слезем с колата до долу съм изпила две стомни с вода. Това помня. Отидохме вкъщи и легнах в Славчовата стая. Брат Борис беше до мене и Славчо. По едно време започнах да се подувам, чак сега, нали, впоследствие. Подувам се, подуват ми се устните, подуват ми се очите и почнах ха, ха, не мога да дишам. Спогледаха се брат Борис и Славчо и брат Борис казва: „Тичай за Учителя, тичай за Учителя". Славчо веднага изтича за Учителя и Учителят и той вече тръгнал сам и тича веднага у нас. Отвори се вратата и Учителят бърже дойде до мене, погледна ме, усмихна се, сложи си ръката на главата ми и започна така паси около главата ми и аз Го погледнах и Той започна да се моли и аз казах: „ха-а-а-а", просто един въздух ми влезе в гърлото. Аз се задушавах и съм заспала. В това време докато съм спала се разчуло из Изгрева, че Надка я ухапала змия и всички бяха накацали просто около къщичката ни и на прозореца, Учителят си беше отишъл, а аз съм спала 4 - 5 часа. И като ставам, излизам и абсолютно нищо ми няма. Малко така гледах като шашава с очите, но иначе нищо ми нямаше. Излизам и ме питат: „Надке, какво стана?" Значи Учителят ми спаси живота. Тогава бях ученичка. Това беше през 1934 г.
Така Учителят ми спаси живота с едно докосване. А после някой ми каза от нашите на Изгрева, че те са били сутринта в малкия салон и там Той им е говорил. Изведнъж Той спрял да говори, кимнал с глава, тя леко се склонила на гърдите му, с притворени клепачи. Това положение се знаеше от всички и се знаеше, че в този случай Той се изключваше от тялото си, излъчваше се и отиваше някъде по своя работа. Тогава сестрата, която седяла до Него казала: „Тихо, Учителят е отишъл някъде и помага някому". И това е било точно в минутата, когато аз съм била в безсъзнание и са почнали да изгарят ухапаното място с нажежено ножче. После го проверихме и точно съвпадаше с минути.
Това е сега едно от модерните лечения - чрез изгаряне на раната, серум да се прави, течности да се пият много и това, което съм получила е оток на ларинкса. Не можех да дишам въобще и ако не беше Учителят беше свършено с мен. Но като вдъхнах изведнъж и съм заспала и всичко ми мина изведнъж. Това са големи опитности!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...