Jump to content

29. Дежурни за цялата физическа работа в пансиона


Recommended Posts

29. Дежурни за цялата физическа работа в пансиона

Освен претрупаната ни учебна програма - редовната гимназиална програма, плюс всеки ден английски, три пъти Библия, домакинство, доказателство и какво ли не още, ние вършехме буквално цялата физическа работа в пансиона. Бяхме разпределени на метачки, сутрешни, обедни и вечерни миячки, готвачки, гладачки и дежурни по какво ли не още! Най-тежка бе службата обедна миячка, защото трябваше да минат няколкостотин мазни чинии и прибори през ръцете ти в един голям леген гореща вода, и докато ги миехме ни прилошаваше от умора и пари. Тази чест ми се правеше често, защото главната домакиня имаше зъб на мен от самото начало. Тя беше недоброжелателен човек с амбиции да блесне дъщеря й в класа ни и не можеше да понася и най-малкото засенчване на детето си от когото и да било. Тя ни беше посрещнала на вратата в онази тъмна нощ, когато пристигнах за първи път в пансиона. Освен това, бе ми възложено да мия всяка събота стаята с пианото, където ученичките се упражняваха да свирят. В пансиона нямахме чешма. Черпехме вода от един кладенец в двора, откъдето в съботен ден всяка дежурна понасяше пълни кофи към зданията. Зимно време ръцете ни премръзваха, докато извадим със синджир и пренесем водата до стаите по етажите. Дъските не бяха боядисани и се миеха с четка. Когато на следната година ме преместиха от първото в третото здание, трябваше да се пресича тясната улица. Стоях с кофите вода до премръзване и чаках да надзърне някоя учителка, за да мога да премина.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...