Jump to content

48. Години на интензивен труд и обществена дейност


Recommended Posts

48. Години на интензивен труд и обществена дейност

Занизаха се години на интензивен труд и широка обществена дейност. През ден ме канеха да говоря и пея на какви ли не дружества и в какви ли не църкви! Едва успявах да се справя с учебната си програма от тази интензивна странична дейност. А и в самия колеж какво стана! Чула ме някаква милионерка от Елмайра да пея и дала сума пари на колежа да взимам уроци по пеене. Започнах и тези уроци отгоре на всичката друга работа. Навсякъде говорех безплатно, та пари никога нямах, дрехи нямах, но не съзнавах, че съм бедна като църковна мишка. Първата година се паднах в една стая с красиво русо момиче, годено за милионер, което имаше цял гардероб рокли и голяма кръгла кутия с шапки. Лилиан беше избрана за майска царица поради красотата си. Тя бе безгрижна като птичка. Не учеше, а излизаше постоянно с колата на годеника си и се връщаше вечер с цветя и кутии шоколадови бонбони. Почти не я виждах. Тя не завърши колежа, а още третата година се омъжи и замина за Германия да я рисува някой голям художник.
Моите настойници скоро се преместиха в Елмайра и Ма Търнър ме вземаше у тях всяка събота, за да пея неделен ден в църквата им. За Коледа получих първите си копринени рокли, подарък от църквата. Каква радост изпитах тогава! Бяха прелестни! Преди да замина за колежа, кантонската църква ми подари одеяла и чаршафи, обаче нито една рокля. Ма Търнър ме пазеше да не стана светско момиче и да се омъжа, но това правеше скритом. Тя можеше да бъде спокойна, защото никога и наум не ми минаваше подобно нещо.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...