Jump to content

49. Колежът и неговите кръжоци


Recommended Posts

49. Колежът и неговите кръжоци

Колежът ни имаше стара традиция - студентките от третия курс да теглят жребий с имената на новоидващите и да им бъдат големи сестри. Задачата им бе да напътстват новите фрешмени в живота и традициите на колежа. Имах щастието да стана малка сестра на една от най-добрите и интелигентни момичета - Рейчъл Дуинел За мое щастие тя остана в колежа на работа още две години и след завършването си и се грижеше до край за мен. Чиста потомка на Нова Англия, щата Вермонт, Рейчъл притежаваше в доброта всичките им добродетели и не случайно бе избрана в колежа за председателка на студентското самоуправление.
Изглежда моята неизчерпаема енергия накара колежките ми да ме включат в разни кръжоци и като ръководителка и като членка в някои от тях: музикалните хор и куайер*, /заб. Малък хор за изпълнение на религиозни песни по време на служба в колежа / кръжока по поезия, кръжока на младежкото християнско дружество и др. подготвях и концерти като частна ученичка по пеене, което ми отнемаше не малко време. Прието бе солистките да се явяват на концерт с дълга вечерна рокля. Такава не притежавах, но една много мила колежанка от по-горен курс, Елен Мязлънд, неочаквано за мен ми ушила в курс по шев чудна копринена рокля - бледорозова тафта с резедав бордюр около врата. Тя ми подари тази прекрасна рокля с чифт сребърни вечерни пантофки и се почувствах също като Пепеляшка, готова за бал. Роклята бе цялата в къдрави волани и шумеше при движение. Отиваше на черните ми коси, а най-вече се харесваше на колежанките, които настоятелно ме гримираха преди концерт. Пеех вдъхновено и винаги ме бисираха. Професорът ми, доста показен и шумен човек, мистър Макнайт, ми акомпанираше на рояла и цял подскачаше на стола при по-бурните пасажи, като ми хвърляше насърчителни погледи. Мечтата ми да забавлявам хората започна да се сбъдва. Навсякъде хора, хора, общества - постоянно срещах все повече нови хора и отговарях на многобройни въпроси.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...