Jump to content

51. През лятото работех безплатно


Recommended Posts

51. През лятото работех безплатно

През лятото работех на разни младежки лагери, пак безплатно, а трябваше да си изкарвам средствата за книги и дрехи Така в течение на три лета, освен редовните лагери, продавах книги, бельо в магазин в града, надписвах пликове и какво ли още не. За продавачка не бях способна и помня, че от магазина, в който работех събота след обяд ме уволниха след две-три седмици като несръчна. Но как можеше човек да се справи с куп жени от фермите, дошли в събота следобяд за покупки! Всяка дърпаше по нещо от сергията сред магазина и не успявах да боравя с парите им, които с бележка се изпращаха по жица на касата. Нужни ми бяха десет ръце. С продаването на детската книга по къщите също нямах успех. Цял горещ август звънях по вратите на хората да им предложа тази книга за деца, но никой не я купуваше. Не умеех да й направя реклама по американски. Най- напред тръгнах в богатия квартал. Там нищо не продадох. Отидох тогава в италианския квартал зад колежа ми, но тези хора нямаха пари за книги. Докато богатите американки надзъртаха през мрежената врата и блъсваха вътрешната врата недоволно, тук жените широко отваряха вратите си, поканваха ме за разговор да си изкажат някому мъките, но със съжаление отказваха да купят книгата. Продадох само две и фирмата нищо не ми плати за труда.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...