Jump to content

56. На гости на италианско семейство


Recommended Posts

56. На гости на италианско семейство

Един ден тя ме заведе до недалечен град у свои познати - италианско семейство - всички музиканти. Семейство Гизарели бе сърце и душа на малкия град. Посрещнаха ни с широко отворени обятия и ме третираха като член на семейството, когато разбраха, че ида от България. - "Съседи сме и музиканти, имаме много общо", чуруликаха те, "а и вие приличате на италианка, така мургава с черни коси". Бащата дирижираше малкия градски оркестър, който всеки неделен ден свиреше на открито в града. И трите му по-малки деца свиреха в оркестъра, а Армано, двадесетгодишен студент в "Корнел юнивърсити" бе прекрасен пианист Той дълго ми свиреше валсовете на Шопен с разбиране и темперамент. Какво чудно семейство - истински представител на музикална Италия. Те отдавна бяха емигрирали и не се чувстваха в чужда страна, като бяха завладели всички с веселия си нрав и голяма музикалност. И все пак, в погледа на Армано се четеше някаква замисленост. Той бе истинско южно цвете, попаднало в северен климат Големите му тъмни очи се премрежваха, когато свиреше някой меланхоличен Шопенов валс и в звуците му се четеше неутолим копнеж по нещо, което едва ли би намерил в този шумен свят. Напуснах милото семейство Гизарели със свидни спомени и им благодарих за родната атмосфера, която почувствах в техния дом.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...