Jump to content

192 г. Баба Мария, рождената сестра на Учителя


Recommended Posts

192 г. Баба Мария, рождената сестра на Учителя

Весела: И майка й, баба Мария идваше на гости, кафе пиехме с нея и тя ми разказваше Учителят като малък какъв бил. В.К.: Я точно ми разкажи сега. Весела: Ами тя разправя 2-3 случая. Аз се годявам, влизам в стаята, отгоре на вратата имаше царевица, така закачена, сплит царевица. И като влизам, пада царевицата и се пръска. И Петърчо казва: Како, ще се разпръсне твоя годеж, нищо няма да стане. Царевицата се пръсна. След това разправя, отишли на нивата по жътва, и слънце, пек, горещ ден, изведнъж Учителят на една купа се качил, като дете, и вика: Бягайте! Идва страшна буря! И те рекли: О, на попа детето пак почна да пророкува. А никой не му обърнал внимание, дете. И те не събрали класове, не ги вързали снопите не ги сложили на кръстци, един върху друг, за да се застъпят класовете, за да не ги удари града. А някои послушали, някои събрали. И не минал един час, такава буря се развихрила, че помела, всичко понесла. Той се прибрал, разбира се, с бащата, Учителя. И разправяше тя, че той от дете има такива пророчески дарби. Като каже нещо, така става. И като студент в Америка също. Много са го уважавали, аз четох атестации за него. В.К.: Къде четохте? Какво четохте? Весела: Ами Кольо Нанков ми беше дал, от университета Дрю. В.К.: Което е на английски, да го преведете на български. Весела: То е преведено писмото на английски. В.К.: Вие имате ли го? Весела: Нямам нищо. Това Кольо го имаше. И той ми даде да го прочета, че е много скромен, много прилежен, изключителен характер, сериозен. Най-високо мнение дават за него в Дрю. Университетът, където е учил теология. В.К.: Къде точно е Дрю? Весела: В Мадисън, щат Ню Джърси. След това е отишъл в Бостон, където е учил медицина. В.К.: Нещо друго там от първите години, като дете, от баба Мария да знаете? Весела: Ами тя разказваше случки, но тези две съм запомнила. Така интересно разказваше, че бил много интересно дете. Много слаб и боледувал, много слабичко дете. Много чувствително дете бил. Но много послушно и любящо дете. Много кротко, послушно и много уважавало родителите си. Като дете много уважавал родителите си.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...