Jump to content

247. Преживях заковаването на Христа на кръста


Recommended Posts

247. Преживях заковаването на Христа на кръста

Разпети петък. Учителят извика Владо да направи нови улейчета в скалата на "Изворчето на здравето", за да се събира повече вода. (Забележка: "Изворът на здравето" е в съседство с двора на Темелко. Така е наречен от Учителя, понеже водата му е лековита.) Владо взе чук и длето и заудря твърдата скала. В извора се сипеха ситни кафяви камъчета и пръст. Учителят стоеше изправен до него и следеше работата. Изведнъж ударите сякаш започнаха да се забиват в сърцето ми. Навеждах се над извора и вадех падналата пръст, като я отнасях встрани. Изведнъж порой сълзи рукнаха от очите ми и нещо ме задуши с непоносима сила - улеите над извора образуваха кръст. Преживях заковаването на Христа върху кръста с ужасна сила, но ударите продължаваха. Сълзи прокапаха от издълбания кръст и се смесиха със сълзите ми, които обилно течаха върху пръстта, която събирах в извора. Сякаш изнасях святата плът на Спасителя. Дали не съм проливала някога същите нестихващи сълзи под дървения кръст на Разпнатия?
Споменът бе страшен - жив и неумолим, който разтърсваше цялото ми тяло. Но това не бе ли смъртното предчувствие за предстоящата ни скръб? Беше Разпети петък. Бликнаха сълзи от скалата. И камъните заплакаха.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...