Jump to content

09 - 268. КОЙ Е ИЗВЪРШИЛ ВОЛЯТА БОЖИЯ


Recommended Posts

268. КОЙ Е ИЗВЪРШИЛ ВОЛЯТА БОЖИЯ

Бях уволнен от работа преди години, поради което изпаднах в голяма материална нищета. Зимата наближаваше, а децата ми бяха оголели. Отидох при един духовен брат, който беше заможен, имаше си и магазин, да го помоля да ми даде някой метър док и американ, за да облека децата си срещу зимата, като му казах, че сега съм без работа, но щом почна работа, ще му се издължа веднага. В отговор на моята молба той ми посочи табелката на стената, където пишеше: „Кредит никому". Излязох от богатия магазин с разбито от мъка сърце, че богатият не влезе в положението ми и не ми подаде ръка за помощ. Нещо повече, дори не ми изказа малко съчувствие ,че съм с голямо семейство и при това без работа, и то срещу зима. Повървях малко по улицата, омърлушен и обезкуражен и си казвам на ума: „Бог е добър. Той няма да ме остави, както не ме е оставял и досега. Той пак ще ми помогне." В този момент поглеждам, насреща ми вехтошарски магазин и влязох вътре. Съдържателят ми бе познат. Казах му какво е положението ми, че съм без работа и децата ми са оголели. „Добре, братко", ми каза той. „Ела си вземи дрешки за децата си, каквито харесаш, а за плащане, когато имаш ще платиш."
Взех дрешки, каквито харесах, съобразно възрастта на всяко дете, благодарих му и си излязох облекчен и зарадван. Облекчен, че нося дрешки за децата, а зарадван от това, че все пак има добри хора, чрез които Господ помага на бедните и нещастните. Вървя си аз из пътя към дома и си мисля: кой извърши Божията воля, богатият ли, който ми каза: „Кредит никому", или бедният, простият вехтошар, който само с една дума ми даде облекло на децата? Вървя из пътя и си мисля колко трудно е да влезе богат в Царството Небесно.

Разказал: Росен Караиванов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...