Jump to content

09 - 272. НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ДЕТЕКТИВ


Recommended Posts

272. НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ДЕТЕКТИВ

Беше пролет. Малки леки облачета се носеха по небосвода. От близката борова гора лъхаше приятен хлад. Топлата майчина гръд на земята събуждаше живота в нея. Пред братския салон на Изгрева се тълпяха хора, дошли да чуят Словото на Учителя. Салонът бе препълнен. Пристигна Учителят. Изпяха се няколко песни и беседата започна, както винаги върху стих от Евангелието. До известно време Словото течеше бавно и със спокоен тон. Продължаваха да прииждат нови слушатели, някои от които, току-що дошли, бързаха да си вадят бележници и да си вземат бележки от беседата. Отведнъж Учителят стана строг. Обърна се към едно лице от публиката и каза: „Някои са дошли да слушат беседа, но като не разбират смисъла, изопачават думите ми. Но те нека добре знаят, че аз съм най-големият детектив на земята, изпратен от небето, и съдбата на българския народ зависи от това какъв доклад ще дам аз за него. Това добре да се разбере. Разбирате ли?"
След тези думи Учителят погледна в друга посока и продължи беседата си със спокоен тон.
По всичко личеше, че Учителят в дадения случай говореше не на всички, а само на ония лица, които бяха дошли със специална задача и съзнателно да изопачават думите му, за да го уязвят. Явно той тях предупреждаваше, Ясно бе, че за Учителя нямаше нищо скрито. Той четеше мислите и своевременно отговаряше на въпросите или предупреждаваше, според случая,

Георги Събев.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...