Jump to content

09 - 316. ЛЕКУВАНЕ НА УХО


Recommended Posts

316. ЛЕКУВАНЕ НА УХО

Живеехме на село. Още от малка ме болеше дясното ухо, което мама лекуваше според народната медицина. След като се задомих и вече имах две деца, един ден пак ме заболя ухото. Оплаках се на близки, между които бе и мъжът на аптекарката. Той веднага изтича до аптеката да вземе лекарство. Донесе го, сложихме няколко капки и болката веднага премина. Зарадвах се и се успокоих. Но само след няколко минути болката отново се върна. Сложихме пак лекарство и отново мина за малко. Ухото ми отвън и отвътре изгоря от лекарството и почна да се лющи. Тогава с мъжа ми решихме да пишем на брат на Изгрева, който да пита Учителя и да ни пише. Но поради силните болки, аз не можех да чакам и реших сама да направя връзка с Учителя. Позадрямала съм за миг и сънувам, че съм в Тополовград, където срещам един стар човек, като Учителя, но беше друг. Той ме погледна и ме попита: „Как си?" - „Боли ме ухото. Търся лек." - „Без пари лекарство", каза той. „Ще вземеш мляко от кърмачка на първо мъжко дете и ще капнеш в ухото." Докато ми каза това, и изчезна. Не го видях къде отиде. Тръгнах да търся кърмачка. Стигнах до вратата и почуках. От почукването се събудих. Намерих мляко и оздравях.
Един ден копая на нивата. Край мене минава позната жена, бърза за съседното село. Не я заговорих, понеже видях, че бърза, но не мина много и тя се връща, тогава я запитах: „Къде ходиш, че толкова бързаш?" - „Дъщеря ми я боли ухото и търся лек-ми каза тя. - Ходих да търся фелдшера, но не го намерих. Нямалото и в съседното село." - „Лесна работа - й казах аз. - Лекарството е без пари. Ще вземеш мляко от кърмачка на първо мъжко дете и ще капнеш няколко капки в болното ухо." Отиде си жената с желание да опита и това лекарство. След два дни същата жена случайно ме срещна и веднага почна да ме прегръща и да ми благодари за хубавото лекарство, което веднага им помогнало.

Разказала: Данка Хр. Колева, кв. Прослав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...