Jump to content

12 - 50. ЦВЕТАНКА НА ПОЛЕТ ВЪВ ВИСИНИТЕ


Recommended Posts

50. ЦВЕТАНКА НА ПОЛЕТ ВЪВ ВИСИНИТЕ

         Надка: Кака ми Цветанка, туй е много интересно, може да се напише даже. Кака ми Цветана, най-голямата, е била 9-годишна, но като се събират, по земята мамини са сядали, под наем като са живели в други къщи. Тя ясновидство е имала и войни тогава са се водили, и казвала: „Татко, сега като се молех, видях двете царства воюват и на единия главата хвръкна." И след няколко дена ще четем еди - кое си, като воюват кой побеждава, кой пропада. И идва Учителят в Айтос, кака била 9-годишна тогава. Нас ни нямало на този свят. Цветанка пък била много хубава. Надка прилича на майка си. Много хубава.

         В.К.: На Надка майка й.

         Надка: Тати отива на работа. А в молитвената стаичка мама шета, защото Учителят е на гости. Имало едно малко столче и Учителят казал: „Цветанке", /много я обичал/, и като се оженила, дошъл и казал на тати: „Ще ме заведеш да видя Цветанка." И сяда на едно столче. Тати в това време се връща. „Георги, ела - каза - ще направим нещо с Цветанка, ние ще пътуваме някъде." И тати сяда на стола, а кака на малкото столче и си слага Учителят ръката на главата й, така. И тя: „Оле, оле, оле, главичката ми" и я излъчват и Учителят се излъчва и тръгват, пътуват в небесните висини и кака разправя всичко на глас. какво вижда, какво, как, какво пътуване има и баща ми слуша. Казва: „Ето сега се намираме в един свят, в една хубава природа, там ето една чешмичка с едно сребърно канче, минават същества и пият от тази водичка." Туй разправя сестра ми. И Учителят чува, като казва: „Цветанке, ти сега ще останеш тук, ще поставя две същества да те пазят." Така тя между тях. И Учителят тръгва нагоре в други светове и тя казва: „А-о-у, как виждам Учителя като слънце светлина върви, върви, ослепителна." Но като тръгва казала: „Учителю, и аз искам да дойда с тебе." - „А, ти не може, ти тук ще останеш, аз ще отида." И се връща после. Учителят я поема и тя: „Не искам да се върна. Тук е много по-хубаво." - „Хайде, Цветанче, ще слезем вече при татко ти." - „Аз не искам, Учителю, тук е много по-хубаво, искам тук да остана." - Има време, каза, сега ще дойдеше мен." И тати това си го записал и от него го слушахме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...