Jump to content

18. Хляб и мляко


Recommended Posts

18. Хляб и мляко

А. 19. септемврий 1935 г., четвъртък. 4 ч сутринта
Тръгване в 5 ч към 7-ми километър. Ясно. Топло. Приятно.
Чудесен изгрев. Посрещнахме слънцето при царевиците на 6
ти
километър. След молитва аз направих упражненията и потеглихме за 7
ми
километър и там седнахме. Слънцето ни топлеше със свойте лъчи и ни говореше. Чувствувахме и радост, и скръб, че за последен път сме тука от тримесечния ни опит. На връщане дадохме на работниците при моста, аз - 4 и Савка - 3 беседи. Тя от фурната взема 4 хляба. Един подари на мене, един - на Учителя, един - на Еленка Андреева и с единия покани двама души на закуска. Хляба даде на Учителя сутринта. Катя беше при Учителя и като излезе тя, влезе Савка, пълна с радост от резултата на завършения опит, но Учителят я посрещна с много силни, енергични думи, които чак на третия ден ги сподели с мен. Учителят целеше да й даде един урок. Счупи се от силния вятър едно голямо стъкло.
Б. 20. септемврий [1935 г.], петък, 4 ч сутринта. Изгрев
Време приятно, прохладно. В 5 ч - на клас. Не ходихме на изгрев. Срещнах се със 3. Отидохме в гората. Прочете ми я беседата от Мусала. Дойдоха ни идеи за работа. През деня Учителят ме потърсил. Той беше през целия ден в горницата зает. Не дойде и в клас. Аз вечерта отидох горе при Него. Той ме помоли да давам на Катя [Грива] по 1/2 кг мляко на ден, за да не го безпокои постоянно. Аз Му обещах. И Му казах, че тя дружи с Магдалина и от нея се учи така да постъпва. Той беше сериозен и ми каза: „Ако така правят, аз ще замина за странство и ще напусна тука." Вечерта до късно готвих за банкета със Савка на Витоша за в събота. Христо Цонзоров беше при мене и до 11 ч все ми приказ­ва за мъката си от отношенията им със Сийка.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...