Jump to content

45. Как намерих Учителя (Невена Неделчева: Из живота на сестра Донка Д. Станкова) 45.4. Лекуване с топла вода и ряпа


Recommended Posts

45.4. Лекуване с топла вода и ряпа

След няколко месеца от тази първа среща с Учителя, през което време редовно ходех на беседи, посещавах школата е естествено станах вегетариянка, отидох при Учителя този път заради здравето си. Разбира се, за да отида и Го попитам относно здравето си, пак стана причина Невяна Панова. Тя ми ка­за, че Учителят лекувал и няма да е лошо, ако Му кажа болката си и Той ми помогне.
Един есенен ден, преди обед, когато лешниците вече зрееха, ние с Пано­ва се изкачихме по стълбите и едва стигнали на дървената площадка, когато вратата се отвори и на прага застана Учителят. Тогава с мен беше дошла и майката на сестра Н. Панова, защото и тя се оплакваше от нещо.
 
- Какво обичате? - обърна се Учителят към мене, но не гледаше в мен, а отстрани, вгледан в далечното пространство, сякаш търсеше нещо.
 
- От 23 години съм болна от гастрит - отговорих Му аз - и не мога да се излекувам. Идвам при Вас, ако обичате, да ми помогнете.
 
Той ми каза:
 
- Три пъти на ден ще пиете вряла вода, по една чаена чаша преди ядене. После ще вземете една черна ряпа, голяма, ще я настържете и сока ще го изпи­вате сутрин - един път на ден на гладен стомах.
 
Като чух това, веднага си казах в себе си: „Ах, с вряла вода ще ме лекува и с ряпа!"
 
Учителят ме погледна и каза:
 
- Разговорът е свършен, имам много работа, свободни сте.
 
На другите изобщо не проговори и Си влезе в стаята.
Ние със старата сестра слязохме при белите дълги маси под лещаците и аз казах на Невяна:
 
- С вряла вода и ряпа ще ме лекува... Не вярвам на такова лекарство.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...