Jump to content

54. Мария Здравкова Милева. 54.14. Насилието. Какво се случи на кръчмаря, който посегнал на една сестра, за да я изнасили


Recommended Posts

54.14. Насилието. Какво се случи на кръчмаря,

който посегнал на една сестра, за да я изнасили

Беше даден наряд всеки от нас да отиде през една нощ до бивака на Витоша сам, без да говори с никого. Аз тръгнах нагоре. Но съм объркала пътя и съм поела погрешна пътека. Отбих се в кръчмата и помолих кръчмаря да раз­реши на момчето да ме изпрати до правата пътека.
 
- Не - каза той, - аз ще Ви изпратя.
 
Когато стигнахме до воденицата, на полето, той се нахвърли върху мене. Аз трябваше да се защитавам. То ми струваше страшни усилия. Чувствувах се не само измъчена, но и дълбоко унизена, оскърбена. Казах на Учителя. Други път, когато минавахме през Драгалевци, ние се отбивахме в кръчмата, пеехме песни. Сега Учителят каза:
 
- Няма да се отбивате.
 
Постави човек да им казва да не се отбиват. И вече престанаха да се отбиват.
В продължение на две години кръчмата започна все повече да запада. А на втората година кръчмарят беше убит с брадва и така се свърши с него.
 
- Борила си се с дявола - рече Учителят.
 
Но аз си бях виновна: Той беше казал по пътя да не се приказва, а аз не изпълних нареждането.
 
- Аз ви дадох задача за изпълнение в продължение на една година, а вие я изпълнихте за две седмици! Аз си знам какво ми струваше всяка нощ да ви пазя.
 
Очевидно, Той е стоял буден и е мислил за нас, пазил ни е.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...