Jump to content

61. Мария Николова Гърнева. 61.3. И децата си имат своя съдба


Recommended Posts

61.3. И децата си имат своя съдба

Имахме две деца - момче и момиче. Две хубави, здрави деца, момче и момиче. Момчето ни порасна едно хубаво, здраво, приличаше на баща си. По­иска да стане моряк в търговския ни флот. При едно пътуване из Егейско море, близо до Атина, параходът им потъна и той загина. Много тъгувах, но пак чув­ствувах, че това не е цялата ми същина.
Момичето отдавна вече не е дете. Слабовата, тънка, висока, одухотворе­на, тя прилича на мене. Омъжена е, има си деца, които аз обичам, гледам с радост. Но пак добре знам, че и това не е цялата ми същина. Друга беше моята същина, другаде беше моят личен живот, същински живот. Тоя живот е моят духовен живот. Това е природата, всред която обичам да потъвам с часове, дърветата, по които се катеря и досега, градината, цветята, планината, гдето не пропускам никаква възможност да отивам. Застанала всред тях, аз мисля с часове за това, което става по света, мисля за народите, за техните отноше­ния, за моите близки, за всекиго един поотделно, за Учителя, за Неговото голя­мо дело, мисля за всичко това толкова много, така захласната, че забравям, че имам личен свой живот, свои болки, свои страдания, забравям дори, че съм човек с тяло - това малко, слабовато, немощно тяло. Но как мога това да раз­правя, как ще го разберете? В сравнение с това катадневието ми се вижда така мъничко, така нищожно, че не заслужава нито тъга, нито болка, нито ня­какво съжаление. Аз обичам света, обичам хората, обичам живота и никога не мисля нито за годините си, нито за смъртта. Никога не съм мислила и не мога да мисля. Мисля повече как да предам учението за живота, което съм получи­ла от нашия Учител, да им кажа какво съм научила за Бога, за природата, за здравето, как човек може да бъде здрав, слънчев, весел. Може би такава е самата ми природа, весела, слънчева - каквато беше природата и на Учителя. Затова той ме и така много ценеше.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...