Jump to content

62. Михал Луканов. 62.4. Ангелската музика


Recommended Posts

62.4. Ангелската музика

Това беше през 1921 г. Още не бях се срещал с Учителя. Четях една книга от Ани Безант през деня. Отведнъж стаята се огря от силна светлина. Намерих се на една отвесна скала на около 100-200 метра височина. А долу - една рав­нина със стари дървета. В това време от гората излязоха четирима души, обле­чени с ангелска носия и с тръби - ангелски, и зад тях - други музиканти, с дрехи на опълченци и с обикновени военни музикални инструменти. Първите четири­ма души вдигнаха тръбите си към мен и всички започнаха да свирят, обърнати към мене. Музиката беше толкова хубава, че аз се забравих. В това време със стотици хиляди гноми се появиха от гората и навлязоха в скалата.
След известно време беше дошла една италианска трупа и дадоха някол­ко концерта в Пазарджик. Аз отидох да ги слушам, но едва дочаках първата част, защото в мозъка ми дрънкаше като тенекии. Почти цяла година аз не можех да слушам никакъв инструмент, макар че по-рано аз самият свирех: най-напред - на акордеон и после - на мандолина. И когато отидох в Чам Ко­рия при Учителя, направи ми впечатление, че две-три песни, които пееха сес­трите, по една част от тях, аз ги бях чул вече в ангелската музика. След това и когато слушах и в Търново братските песни, аз винаги откривах части от тези песни, които бях вече слушал в ангелската музика.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...