Jump to content

62. Михал Луканов. 62.9. Моят ръководител ме спасява от удавяне


Recommended Posts

62.9. Моят ръководител ме спасява от удавяне

Бях на около тринадесет или четиринадесет години, когато започнах да [чувам] гласа на невидим дух да ми говори с много нежен глас.
Гласа чувах да идва отзад на главата си, гдето е малкият мозък и даваше илюзия, като че ми говори на телефон.
Един ден бях отишъл да се къпя в Марица. Избрах си едно място и скочих от брега във водата. Попаднах на водовъртеж и започнах да потъвам надолу, защото не можех от водовъртежа да изляза нагоре. Тогава усетих две здрави ръце, които ме хванаха и издигнаха над водата. След това аз изплувах настра­ни и излязох на брега. Наоколо нямаше никакъв човек - това бе едно от първи­те проявления на моя ръководител, който ме избави от удавяне.
Втори път се случи същото при бента на канала. Пак попаднах на водо­въртеж и пак две силни ръце ме изнесоха над водата.
Трети път пак се къпех в същия бент и макар че знаех да плувам, подели­ят ме водовъртеж не ми позволяваше да изляза над водата - само главата ми беше над водата, но тялото си не можех да го изнеса нагоре. Сещах как силно­то течение ме повлича и иска да ме вмъкне под бента. Чувствувах, че не мога да се справя сам и почнах уплашен да викам за помощ. Тогава чух познатия глас да ми вика:
 
- Не бой се, не бой се!
 
В същото време се появи един мой другар и му викнах, че ще се удавя. Той се хвърли с дрехите и ме спаси, преди силното течение да ме е повлякло под бента.
Моят ръководител ми е спасявал и други път, или по-право - още няколко пъти, живота.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...