Jump to content

62. ПИСМО ОТ МИНЧО СОТИРОВ ДО УЧИТЕЛЯ, 30 май 1917 г., Бургас


Recommended Posts

62. ПИСМО ОТ МИНЧО СОТИРОВ

ДО УЧИТЕЛЯ

30 май 1917 г., Бургас

(изпратено препоръчано)

Разписка № 345 37 гр„ 30.V.1917 г„ Бургас

Учителю,

Изхождайки от мисълта за общото благо на семейството и в частност за преуспяванието на щерка ми Марийка, за прогресирането й във всяко отношение, моля Вашите съвети и упътвания били било добре да се изпрати и следва до завършване гимназиалното си образование в американската девическа гимназия в Самоков? Сега тая година тя завършва IV клас или I гимназиален клас в тукашната девическа гимназия. Родена е 1902 г. 3.XI.
Условията за постъпванието не ми са още известни напълно, обаче днес ще пиша до дирекцията, за да ги проуча. Ако ще биде добре да продължи там възпитанието и образованието си, условията не ще попречат да се прати в Самоков.
Разчитам от 4 до 10 юни да бъда в Сливен, а след това в Бургас до 16 юни, ако е волята Божия.

Целувам десницата Ви.

Ваш верен, предан, послушен ученик

М. Сотиров

Бургас 30.V.917

Препоръчано

Разписка № 345

27 гр„ 30.V.1917 г.

Бургаска пощенска станция

Г-на Директора на

Американска девическа гимназия

Самоков

Г-н Директоре,

Моля изпратете ми условията, при които би продължила образованието си дъщеря ми в поверената Ви девическа гимназия. Сега завършва I гимназиален клас (IV клас) в тукашната девическа гимназия. На възраст - родена е 1902 г. 3 ноември.
Бих молил да получа условията тия дни, докато съм тук в отпуск и уредя изпращането й в зависимост от всички условия за приемане: встъпителни изпити, такси, облекло, постилни принадлежности, учебници и пр.
Моля приемете моите почитания и дълбоко уважение!
Подполковник Сотиров М.
Командир на 3-и Бдински полк
30.V.1917 г. Бургас
ул. "Цар Симеон" № 37
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...