Jump to content

80. ПИСМО ОТ МИНЧО СОТИРОВ ДО УЧИТЕЛЯ, 26 май 1918 г., позицията Братин дол - Червена стена, Вардище


Recommended Posts

80. ПИСМО ОТ МИНЧО СОТИРОВ

ДО УЧИТЕЛЯ

26 май 1918 г., позицията Братин дол -

Червена стена, Вардище

26.5.1918 г.
позицията Братин Дол -
Червената стена Вардище
Учителю,
По милостта Божия добре съм. Мога да кажа, че и сподвижниците в делото Божие другари офицери и подофицерите - добре са. Наистина изпитанията ще почнат да им идват, но това съм ги предупредил, за да бъдат винаги бодри, крепки, мъжествени.
При усилното положение, в което сме поставени, при сегашната бойна обстановка, прибавени всички несгоди и лишения, неразделни спътници на войната, мога да кажа и вярвам да става всичко на добре. Грешки, пропуски може би има, но заради преизобилната любов към чадата си, към стремящите се в послушание ученици, Господ Исус ще ни крепи. Вярваме и разчитаме на Вашето съдействие Учителю за по- бързи успехи и растеж в пътя на Божествената истина и Божествената правда. Числото на сподвижниците се увеличава. Всеки начинаещ още първите дни чувствува една промяна в себе си, в смисъл на изясняване, осветляване, възраждане. Душата се възпламенява и да не даде Господ да не угасва никога.
Крепете ме както всякога Учителю със слабите ми сили и Ваша помощ, желая да крепя по-отблизо тия сподвижници що са около ми, за да прославиме с делата си Господа Бога Нашего.
По приносящия изпращам Ви Учителю малко дървено масло. Ще даде Господ и за в бъдеще. То е взето от Елбасан.
Смелено с жито. Вярвам да го харесате и хапнете.
Целувам Десницата Ви Учителю и за всички сподвижници от полка.
Ваш верен, предан и послушен ученик
М. Сотиров
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...