Jump to content

93. ПИСМО ОТ МИНЧО СОТИРОВ ДО УЧИТЕЛЯ, (Велико Търново) 10 септември 1919 г., сряда, Бургас


Recommended Posts

93. ПИСМО ОТ МИНЧО СОТИРОВ

ДО УЧИТЕЛЯ

(Велико Търново)

10 септември 1919 г., сряда,

Бургас, ул. "цар Симеон" № 37

10,сряда , Бургас
Цар Симеон 37

Учителю,

Вместо да Ви пиша по въпроси от общ полезен характер, види се, по моя вина, за мое изпитание трябва да пиша първото ми писмо след величавия събор т.г. за въпроси от частен характер. Вашият съвет - упътвание в случая ще бъде решителния начин за работа.
От приложените тук 2 преписа се вижда, че в една статия не напечатана заради цензура и зачеква и моето духовно състояние - духом съм спокоен, нека пострадам заради Христос Господ. Той дълго е страдал заради мен. Говори се и за служебни въпроси, конспирателна работа, по нашите закони, вместо да ме запитват, аз предварително донасям на Началството ми да бъде осветлено. Какво решение ще вземе не ми е известно, но подадох молба и нека разследват-смятам, че при всичката ми виновност като носящ плът, все нека ми се даде заслуженото по Божиите закони - само напред, връщане назад за мен няма. Ако ми трябва да търся удовлетворение за накърнена част или честолюбие, достойнство по други начини, моля за Вашия съвет. Нека безпокойството, което Ви създавам заради частни мои въпроси бъдат разрешени за Славата Божия.
Целува Десницата Ви Ваш послушен ученик
М. Сотиров!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...