Jump to content

148. ПИСМО ОТ МИНЧО СОТИРОВ ДО УЧИТЕЛЯ, 4 септември 1927 г., неделя, Сливен


Recommended Posts

148. ПИСМО ОТ МИНЧО СОТИРОВ

ДО УЧИТЕЛЯ

4 септември 1927 г., неделя, Сливен

Сливен
4 септември 927

Н. Л. К. Б. Л.

неделя

Учителю,

Дойдох снощи тук - по настаняването на малкия Матейчо в училище в село при сестра Р. Грозданова.
Обменихме много и обширни мисли. По принцип съгласна е да го има пред себе си, защото ще има полза, обаче, като се има пред вид нейното положение, обремененост във всяко отношение - като учителка и семейния товар - намира, че оставането при нея е от естество да не може да изпълни поетия ангажимент във възпитателно и образователно отношение за детето - поне засега за през тая година. Щом не може да бъде при нея - остава да бъде при мен в Бургас. Както и Ви изложих Учителю - при сегашното състояние в къщи да го учат насилом и чрез заплашване към лъжа, към месоядство и други пороци брат му и сестра му, стоенето му в къщи е тоже вредно.
Всичко гореизложено е от мое гледище. Вие, обаче, знаете онова, което требва да се направи и е необходимо за благото и преуспяването на детето.
Ако е необходимо и тая година временно да бъде пак във Варна в пансиона, Вие ще ми укажете.
Моля Вашите напътвания.
С.Б.Л.Н.И.Ж.
Целувам Десницата Ви.
Ваш верен, предан, послушен ученик Минчо Сотиров
Тая вечер си отивам за Бургас. Ако някой софийски приятел и брат учител би се ангажирал с неговото възпитание и образование - готов съм да заплатя съответната пансионна такса. Същия
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...